Tour de France 2013: Predsezónni favoriti

Peter Sagan na TDF2012 Autor: Denismenchov08 (Wikipedia

Peter Sagan na TDF2012 Autor: Denismenchov08 (Wikipedia)

V stom ročníku Tour de France treba určite počítať s iniciálami AC. Víťaz Tour v rokoch 2007 a 2009 Alberto Contador (Saxo Bank-Tinkoff Bank) sa vracia po tom, ako v roku 2012 vynechal pre dopingový trest. Medzi favoritov by mohol patriť Andy Schleck (RadioShack-Nissan) – víťaz preteku v roku 2010 (99. ročník vynechal pre zranenie). Bradley Wiggins (Sky), ktorý bude obhajovať víťazstvo z roku 2012 už avizoval, že sa tento rok sústredí na preteky Giro d’Italia a na Tour chce podporovať svojho kolegu – Chris Froome tak patrí medzi horúcich favoritov. V roku 2012 skončil druhý, práve za Wigginsom. Medzi ďalšími menami, s ktorými treba počítať, určite patria Cadel Evans (BMC Racing) – víťaz z roku 2011, Vincenzo Nibali, Jurgen Van Den Broeck, Samuel Sánchez, Robert Gesink, Alejandro Valverde, Tejay van Garderen, Ryder Hesjedal či Thibault Pinot.
Nás bude samozrejme najviac zaujímať ako sa na preteku bude dariť slovenským a českým jazdcom.

Obháji Peter Sagan (Liquigas-Bianchi) zelený dres najlepšieho šprintéra?

Ako veľmi dokáže zlepšiť svoje najlepšie umiestnenie na Tou Peter Velits (Omega Pharma-Quick Step)? V roku 2011 skončil devätnásty.

Zaradí sa Roman Kreuziger (Saxo Bank-Tinkoff Bank) do špičky jazdcov, ktorí dokážu úspešne bojovať o celkové víťazstvo aj na najväčších pretekoch? Na Giro 2011 skončil piaty, vlani však „až“ pätnásty, na Tour v rokoch 2009 a 2010 skončil deviaty. Po odchode z Astany však v novom tíme bude zrejme viac pracovať pre lídra, ktorým je Alberto Contador.

Tags: , , , ,

Comments are closed.