Cannondale Pro Cycling zverejnil tím a ciele pre rok 2014

Tridsať päť etapových víťazstiev a zelený dres pre najlepšieho špurtéra na Tour de France. Vizitka, ktorú si  vo svojej premiérovej sezóne vytvoril tím Cannondale Pro Cycling (v roku 2012 ešte ako Liquigas-Cannondale). V týchto dňoch predstavil zostavu a plány pre rok 2014. Samozrejme, tím bude pokračovať okolo svojej najväčšej hviezdy. Peter Sagan bude mať maximálnu podporu tímu, aby dosiahol tretie víťazstvo v súboji o zelený dres na Tour de France. V tíme nebude jediným Slovákom, podporovať ho bude brat Juraj Sagan.

Najväčšími posilami sú taliansky univerzál Marco Marcato (jazdil za Vacansoleil-DCM) a Oscar Gatto (predtým Fantini Vini). Gatto má za sebou najväčší úspech v podobe etapového víťazstva na Giro d´Italia v roku 2011. Obaja prišli do tímu s jediným cieľom – v úlohe domestikov šliapať za úspech Petra Sagana počas jarných klasík a neskôr na Tour de France 2014.

Ďalšou posilou je Austrálčan George Bennett (predtým RadioShack Leopard Trek). Mladý vrchár získal striebornú medailu na národnom cestnom šampionáte na Novom Zélande v roku 2013. Hoci ide o zaujímavú posilu, veterán Ivan Basso to bude mať budúci rok v kopcoch opäť o čosi ťažšie. V tíme totiž nie je žiaden iný skúsený špičkový vrchár. Basso má zároveň zrejme jednu z posledných, ak nie priamo poslednú príležitosť štartovať na Tour de France. V minulej sezóne vynechal Tour, ale aj Giro d´Italia (vyhral v rokoch 2006 a 2010). Vueltu pre istotu ani nedokončil a tak jeho najväčším úspechom bolo šieste miesto na Veľkej cene Poľska, či deviata priečka na Tour of Beijing.

Dres tímu Cannondale Pro Cycling

Dres tímu Cannondale Pro Cycling

Jazdci, ktorí boli v tíme už v sezóne 2013: Peter Sagan (Slovensko), Ivan Basso (Taliansko), Moreno Moser (Taliansko), Elia Viviani (Taliansko), Damiano Caruso (Taliansko), Ted King (USA), Maciej Bodnar (Poľsko), Guillaume Boivin (Kanada), Alessandro De Marchi (Taliansko), Michel Koch (Nemecko), Kristijan Koren (Slovinsko), Matthias Krizek (Rakúsko), Paolo Longo Borghini (Taliansko), Alan Marangoni (Taliansko), Daniele Ratto (Taliansko), Fabio Sabatini (Taliansko), Juraj Sagan (Slovensko), Cristiano Salerno (Taliansko), Josè Cayetano Sarmiento (Kolumbia) and Cameron Wurf (Austrália), Marco Marcato (Taliansko), Oscar Gatto (Taliansko), George Bennett (Nový Zéland), Matej Mohoric (Slovinsko), Davide Villella (Taliansko), Alberto Bettiol (Taliansko) and Davide Formolo (Taliansko)

Prišli (odkiaľ)
GATTO Oscar (Vini Fantini)
MARCATO Marco Vacansoleil – DCM)
BENNETT George (RadioShack – Leopard)
VILLELLA Davide (Cannondale Pro Cycling Team)
MOHORIC Matej (Sava)
MARINO Jean Marc (Sojasun)
FORMOLO Davide
BETTIOL Alberto

Odišli (kam)
PATERSKI Maciej (CCC Polsat Polkowice)
VANDBORG Brian
DALL’ANTONIA Tiziano
HAEDO Lucas Sebastian (Skydive Dubai)
AGOSTINI Stefano
CANUTI Federico
DA DALTO Mauro
MASUDA Nariyuk

Tags: , ,

Comments are closed.