Kto bude na Tour de France 2013 chýbať

Fabian Cancellara: Ešte na jar oznámil, že tento rok vynechá Giro d’Italia aj Tour de France. V kalendári má zapísanú špenielsku Vueltu a „cestárske“ majstrovstvá sveta.

Thor Hushovd: Vlani podpísal trojročný kontrakt s BMC Racing Team a odvtedy sa to sním sype dolu vodou. Krátko po podpise zmluvy musel zo zdravotných dôvodov odstúpiť z Giro d’Italia, vynechať prípravu Tour de France aj na olympiádu. Hoci vyhliadky na rok 2013 vyzerali optimisticky, tento rok vyhral len jednu etapu na Tour du Haut Var a to na Veľkú dámu nestačí.

Vincenzo Nibali: Víťaz Giro d’Italia 2013 nemá dostatok síl, aby šiel na ďalší veľký pretek v pozícii lídra. A byť nosičom vody, to nie je nič pre Nibaliho.

Samuel Sánchez: Po minuloročnom zranení na Tour de France sa Sánchez tento rok vrátil do cyklistického kolotoča na Giro d’Italia. Výsledok v podobe celkového 12teho miesta považuje za neuspokojivý a dáva ho do súvisu s prebiehajúcou rekonvalescenciou. Tour preto tento rok vynechá.

Chris Anker Sorensen: Vlani skončil na Tour celkovo 14ty a získal cenu pre najaktívnejšieho jazda. Tento rok sa vo veľkom chystal podporiť lídra Team Saxo-Tinkoff Albera Contadora v súboji o žlté tričko, nakoniec však na Tour nepocestuje.

Bradley Wiggins: Koncom mája oznámil, že je zranený a nebude sa môcť pripravovať na tohoročný Tour de France. Bolo dokonca počuť hlasy, že by sa na Tour už nemusel objaviť ani v ďalších ročníkoch.

Tom Boonen:  V januári strávil v nemocnici pár dní kvôli infekcii, vo februári sa vrátil na bicykel, ale na Tour of Oman prepadol (celkovo 83.). V marci kvôli nehode nedokončil Gent–Wevelgem ani Tour of Flanders. Výsledkom je zlomené rebro a stop pre Tour de France.

Medzi menami, ktoré by sme na Tour radi videli, je aj tímový kolega Patra Sagana Ivan Basso.

 

Tags: ,

Comments are closed.