1. etapa Tour de France 2014

Začíname na britských ostrovoch. Štart tohtoročnej Tour je v meste Leeds, ktoré má vyše 400-tisíc obyvateľov a vo svete športu ho preslávil najmä futbalový klub Leeds United (ktorý však na svoju slávnu minulosť momentálne spomína až v druhej najvyššej anglickej súťaži…).

Dá sa očakávať, že prvá etapa, ako už tradične, bude súbojom najmä špurtérov. Ich tímy podľa všetkého len sotva dajú šancu na úspech nejakému úniku a dojazd do mestečka Harrogate si ustrážia. Úloha dňa je jasná – obliecť svojho špurtérskeho lídra (aspoň na chvíľu) do žltého dresu. Bude jeho prvým držiteľom – tak ako vlani – Marcel Kittel? Alebo „na páske“ bude tentokrát ako prvý Mark Cavendish? Silnú motiváciu bude mať určite aj André Greipel, ktorý vlani v prvej etape spôsobil zhruba štyri kilometre pred cieľom hromadný pád, v ktorom uviazol aj náš Peter Sagan.

Prvá „špurtérska“ etapa bude dôležitá aj z pohľadu boja o zelený dres, rozdávať sa budú prvé body. Tri miernejšie stúpania počas etapy hlavným adeptom na zelený dres problémy určite robiť nebudú.

1. etapa sobota 5. jul Leeds (GBR) – Harrogate (GBR) Rovinatá etapa Rovinatá etapa 191 km

 

1.etapa Tour de France 2014 profil trate

1.etapa Tour de France 2014 profil trate

Vrchárske prémie:

  • Km 68.0 – Côte de Cray – kategória 4
  • Km 103.5 – Côte de Buttertubs – kategória 3
  • Km 129.5 – Côte de Griton Moor- kategória 3
The location could not be found.


									

Tags: ,

Comments are closed.