5. etapa Tour de France 2014

5. etapa streda 9. jul Ypres (BEL) – Arenberg-Porte du Hainaut Rovinatá etapa Rovinatá etapa 156

„Peklo severu“ je späť! Nepochybne jedna z najzaujímavejších etáp na tohtoročnej Tour nás čaká hneď v 5. dieli. Milovníci jarných „kockových“ klasík si prídu určite na svoje. Kto v apríli nenaplnil očakávania, má teraz šancu na reparát – piata etapa z časti kopíruje slávnu klasiku Paríž-Roubaix a úspech v nej bude mať mimoriadnu hodnotu. V druhej polovici čaká na cyklistov deväť úsekov s dlažobnými kockami (tzv. mačacími hlavami známymi v cyklistickej terminológii ako „pavé“), vrátane 1100 metrov slávnej Carrefour de l’Arbre , ktorej náročnosť je označená piatimi hviezdičkami.
Pády, defekty, strkanice, trhanie pelotónu – to všetko sprevádza jarné „kockové“ klasiky. Etapa sa pokojne môže stať pohromou pre viacerých favoritov – stačí si pripomenúť rok 2010, kedy po páde musel odstúpiť Luxemburčan Fränk Schleck, ktorý si dolámal kľúčnu kosť… Ďalší favoriti – „neklasikári“ tu v minulosti strácali dôležité sekundy až minúty.
Kde hľadať kráľa tejto jednej z kráľovských etáp TdF 2014? Tohtoročný víťaz Paríž – Roubaix Terpstra, Cancellara, Boonen, Degenkolb…? My, samozrejme, držíme palce Petrovi Saganovi, ktorý v apríli prišiel do Roubaix na skvelom šiestom mieste.

5.etapa Tour de France 2014 profil trate

5.etapa Tour de France 2014 profil trate

5.etapa Tour de France 2014 profil záverečných kilometrov

5.etapa Tour de France 2014 profil záverečných kilometrov

The location could not be found.

Tags: ,

Comments are closed.