8. etapa Tour de France 2014

8. etapa sobota 12. jul Tomblaine – G‚rardmer-La Mauselaine Zvlnená etapa Kopcovitá etapa 161 km

Vrchárom sa končí „voľno“. Vo ôsmej etape sa cyklistom postavia do cesty prvé veľké kopce. Štart etapy dlhej 161 kilometrov je v lotrínskej dedinke Tomblaine, ktorá má len necelých 8-tisíc obyvateľov. Prakticky od štartu je profil trate kontinuálne mierne stúpajúci. Tá skutočná zaberačka však čaká na pelotón až v závere, kde organizátori naplánovali tri stúpania.

Hneď prvé je najdlhšie – 7,6 kilometrov so sklonom 6% na Col de la Croix des Moinats, ktorý je na méte 142 km. Cyklisti sa dostanú na dovtedy najvyššie miesto na Tour, ktoré je vo výške 885 metrov nad morom. Na oddych už nebude priestor, hneď vzápätí sa ide ešte vyššie – po trojkilometrovom stúpaní so sklonom 7,5 % privíta pretekárov na méte 150 km v nadmorskej výške 910 metrov Col de Grosse Pierre.

A do tretice – zatiaľ najstrmší kopec na Tour de France so sklonom 10,3%. Na jeho vrchole je cieľ v lyžiarskom stredisku Gérardmer La Mauselaine. Náročná etapa roztrhá pelotón, dá sa očakávať narastenie časových rozdielov v priebežnej klasifikácii, ako aj prezliekanie žltého dresu.

Kto bude hore ako prvý? Froome? Contador? Rodríguez? Talansky?

8.etapa Tour de France 2014 profil trate

8.etapa Tour de France 2014 profil trate

Horské priesmyky a kopce:

  • Km 142 – Col de la Croix des Moinats – 7,6 kilometra dlhé stúpanie so sklonom 6%
  • Km 150 – Col de Grosse Pierre – 3 kilometra dlhé stúpanie so sklonom 7,5%
  • km 161 – Gérardmer La Mauselaine – 1,8 kilometra dlhé stúpanie so sklonom 10,3%

 

The location could not be found.

Tags: ,

Comments are closed.