Peter Sagan pre letour.sk: Bude to ťažšie ako vlani, všetci si ma pozorne všímajú

Peter Sagan

Peter Sagan

Opäť bude hlavným favoritom na zisk zeleného dresu na TOUR DE FRANCE. Tirreno – Adriatico, Okolo Kalifornie, Švajčiarska… Bodovacie súťaže na tohtoročných etapových pretekoch vyhráva s prehľadom, ale 
na „Starej dáme“ to bude ťažšie ako kdekoľvek inde. Čo tento rok rozhodne? Koho považuje za najväčšieho súpera? Slovák PETER SAGAN, líder tímu Cannondale, poskytol tesne pred vrcholom sezóny nášmu portálu letour.sk rozhovor.

Váš cieľ pre tohtoročnú Tour de France je jasný – získať tretíkrát zelený dres. Bude ťažšie ho obhájiť ako vlani?

– Každá obhajoba je oveľa ťažšia, než niečo získať po prvý raz. Rozhodne to bude teraz náročnejšie, už si ma všetci pozorne všímajú a konkurencia je rozhodne veľká. Rád by som však obhájil zelený dres a získal ho do tretice!

V špurtoch, kde sa na Tour de France rozdávajú dôležité „zelené“ body, sú tento rok vaši hlavní konkurenti mimoriadne silní. Čo rozhodne o držiteľovi zeleného dresu?

– Je to jednoduché: ten, kto získa najviac bodov v súťaži aktivity.

Kittel, Cavendish, Greipel, Degenkolb, Nizzolo… Koho považujete za najťažšieho súpera v boji o zelený dres tento rok?

– Okrem týchto je tam ešte viacero ďalších mien… Ťažko povedať, všetko bude záležať od momentálnej formy v júli. Verím, že ju budem mať a budem v popredí.

Vlani ste rozhodujúci náskok získali víťazstvom v 7. kopcovitejšej etape. Ktorá etapa Tour de France bude v boji o zelený dres kľúčová tento rok?

– Fakt neviem… Nesledoval som to ešte tak podrobne. Ale úvodných desať etáp určite napovie veľa.

Rekordérom Tour de France v počte víťazstiev v špurtérskej bodovacej súťaži je Erik Zabel, ktorý získal šesť zelených tričiek. Trúfate si na pokorenie tejto méty?

– Tak klobúk dolu pred jeho výkonmi. To vám poviem o pár rokov neskôr, momentálne mám na konte len dva triumfy.

Koho tipujete na celkového víťaza tohtoročnej edície Tour de France?

– Nerád tipujem, ale opýtajte sa ma koncom júla, určite vám odpoviem správne. 🙂

Tags: ,

Comments are closed.