Alberto Contador pred Tour: „El Pistolero“ má v tom jasno. Hetrik je na dosah

Alberto Contador na Giro d'Italia 2015

Alberto Contador na Giro d’Italia 2015

Dvojnásobný víťaz Tour de France (2007, 2009) je na dobrej ceste k splneniu veľkého sna – dosiahnutiu víťazného hetriku na „Starej dáme“. Sezóna 2016 ho zastihla vo veľkej pohode, v úvodnej časti ukázal mimoriadne vyrovnanú formu.

Hodnotenie  úvodnej časti sezóny 2016 prvých piatich mužov minuloročnej Tour uzatvárame Albertom CONTADOROM.

ALBERTO CONTADOR (Španielsko, Tinkoff)

„El Pistolero“ má za sebou štyri etapové preteky s bilanciou, ktorá nemôže nechať konkurentov pokojných:  celkové 3. miesto  na Okolo Algarve, 2. miesto na Paris-Nice (len štyri sekundy za Geraintom Thomasom), 2. miesto na Okolo Katalánska (len sedem sekúnd za Nairom Quintanom) a 1. miesto na Okolo Baskicka. „Pred pretekmi som si nebol úplne istý, kde sa nachádzam z hľadiska formy, ale teraz mám v tom jasno. Som tam, kde potrebujem byť,“  vyhlásil 33-ročný Alberto po triumfe v Baskicku.  Ku Contadorovej pohode navyše nepochybne prispieva aj fakt, že už má na svojom konte tohtoročné skalpy tak Naira Quintanu, ako aj Chrisa Frooma.  S Nairom sa stretol tento dvakrát, ich vzájomná bilancia je vyrovnaná 1:1 (Quintana mal navrch v Katalánsku, Contador zasa v Baskicku). S Froomom súperili na jedinom etapáku (Katalánsko), Alberto skončil celkovo lepšie (2., zatiaľ čo Chris 8.), takže pomyselne vedie 1:0.

Stále to však nemusí nič znamenať. Aktuálna forma však každopádne naznačuje, že vlaňajší scenár, kedy skončil celkovo piaty s takmer 10-minutovou stratou na víťazného Frooma, by sa opakovať tentokrát nemusel.

Hodnotenie sezóny podľa letour.sk:  ****

(maximálny počet hviezdičiek je 5)

Tags: ,

Comments are closed.