Klasikárska legenda Juan Antonio Flecha tipuje pre letour.sk: Favorit Vuelty? Contador prišiel najsviežejší, nad Froomom je otáznik

Juan Antonio Flecha v roli komentátora Eurosportu. Zdroj: Eurosport

Juan Antonio Flecha v roli komentátora Eurosportu.                              Zdroj: Eurosport

Juan Antonio FLECHA. Výborný klasikár, známy svojim atraktívnym agresívnym jazdeckým štýlom. Hoci nikdy nevyhral žiadny monument, stal sa veľkou legendou najprestížnejšej klasiky Paríž-Roubaix. Trikrát tu stál na pódiu (raz 2., dvakrát 3.) a celkovo osemkrát sa zmestil do TOP 10!Významnú stopu zanechal aj na Tour de France. Trikrát získal za svoju aktivitu ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca etapy a najmä – v roku 2003 vyhral jedenástu etapu s cieľom v Toulouse.

V roku 2013 profesionálnu kariéru ukončil a dnes 38-ročný Španiel s argentínskymi koreňmi okrem iného komentuje cyklistické preteky pre televíznu stanicu Eurosport. Jeho postrehy, názory a analýzy budú sprevádzajú aj tohtoročnú Vueltu e Espaňa, ktorá sa začala v sobotu 20. augusta.Juan Antonio FLECHA pred začiatkom Vuelty 2016 exkluzívne pre portál LETOUR.SK zhodnotil šance najväčších favoritov tretej tohtoročnej GrandTour.

Froome, Contador, Quintana, Cháves, Kruijswijk… Koho považujete za najväčšieho favorita Veulty 2016 a prečo?

Myslím si, že Alberto Contador prišiel na Vueltu spomedzi favoritov najviac oddýchnutý. Tá sviežosť bude na španielskej GrandTour veľmi dôležitá. Najsviežejší bude Alberto Contador, po ňom Nairo Quintana a tretí Chris Froome.

Po Tour de France mal Chris Froome veľmi náročný program na Olympijských hrách v Riu, kde išiel naplno v pretekoch s hromadným štartom aj v časovke. Nebude to pre neho na Vuelte príliš veľká nevýhoda v porovnaní so súpermi?

– Aj keď je Chris Froome unavený, treba zdôrazniť, že je to veľký šampión. Po náročnom programe nevieme, čo možno od neho očakávať, je to veľký otáznik, ale myslím si, že pôjde dobre.

 

Profil Juana Antonia Flechu – najväčšie úspechy:

  • 1. miesto v 11. etape Tour de France 2003
  • 1. miesto v jarnej belgickej klasike Omloop Het Nieuwsblad (2010)
  • 2. miesto a dve 3. miesta na jarnom klasickom monumente Paris-Roubaix (druhý v 2007, tretí v 2005 a 2010)
  • 3. miesto na jarnej klasickom monumente Okolo Flámska (2008)
  • 3-krát ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca etapy Tour de France, 2-krát na Vuelte e Espaňa
  • Celkový víťaz štvordňových etapových pretekov Circuit Franco-Belge (2008)

 

 

 

 

Comments are closed.