Nairo Quintana dva mesiace pred Tour: Korunný princ ide naplno. Dozrel na veľký triumf

Nairo Quintana počas Tour de France 2015

Nairo Quintana počas Tour de France 2015

Korunný princ Tour de France (dvakrát druhý v rokoch 2013 a 2015) dozrel na veľký triumf. V sezóne, ktorá môže byť pre neho zlomová, nenecháva nič na náhodu. Netaktizuje, ide naplno a – víťazí. 

V hodnotení  úvodnej časti sezóny 2016 prvých piatich mužov minuloročnej Tour (1. Chris Froome, 2. Nairo Quintana, 3. Alejandro Valverde, 4. Vincenzo Nibali a 5. Alberto Contador?) pokračujeme druhým menovaným – Nairom QUINTANOM.

NAIRO QUINTANA (Kolumbia, Movistar)

Po januárovej zahrievacej premiére v Argentíne (celkovo 3. na Tour de San Luis) si Nairo naplánoval do svojho „diára“ hneď tri etapové WorldTour preteky.  Marec, Okolo Katalánska – 1. miesto. Začiatok apríla, Okolo Baskicka – 3. miesto. Prelom apríla a mája, Okolo Romandie – 1. miesto. Ak by sme brali do úvahy aktuálnu formu, 26-ročného Naira Quintanu by sme dnes bez váhania pasovali za hlavného adepta na žltý dres Tour de France 2016.  „Máme jasný cieľ, vieme, ako pracovať a nemusíme sa starať o to, čo urobia ostatní. Urobíme všetko to najlepšie, čo môžeme, aby sme mohli nastúpiť na Tour de France v najlepšej možnej kondícii,“ vyhlásil Nairo po triumfe na Okolo Romandie.

A nedarí sa len jemu, ale aj parťákom z tímu Movistar. Vo veľmi sľubnej forme sa ukazuje najmä Ion Izagirre (2. na Okolo Algarve, 5. na Paris-Nice a 3. na Okolo Romandie), na ktorého sa v prípade nominácie na Tour de France bude môcť Nairo nepochybne v rozhodujúcich momentoch spoľahnúť.

Otázkou zostáva, či Quintana vydrží v nastúpenom tempe až do júla a či úvod sezóny „neprepálil“. Už to však nie je žiadny zelenáč, „nováčikovskú daň“ už dávno zaplatil a aj preto si dovolíme tvrdiť, že v jeho prípade ide všetko podľa plánu.

Hodnotenie sezóny podľa  letour.sk:  *****

(maximálny počet hviezdičiek je 5)

Tags:

Comments are closed.