Peter Sagan: Chcem obhájiť zelený dres a urobiť všetko, aby Tour vyhral Alberto Contador  

 

Počas víkendových majstrovstiev Slovenska a Česka sa svetový šampión Peter SAGAN (Tinkoff) venoval aj novinárom, ktorí ho spovedali v súvislosti s tohtoročnou Tour de France. Vyberáme niekoľko myšlienok, v ktorých poodhalil svoje ciele aj aktuálnu výkonnosť.

Peter Sagan v drese svetového šampióna 2015.

Peter Sagan v drese svetového šampióna 2015.

O cieľoch a aktuálnej forme pred Tour:

Uvidíme na samotných pretekoch, či sa mi niečo podarí vyhrať alebo nie. Chcel by som určite vyhrať nejakú etapu, je to pre mňa dôležité, rovnako ako aj obhájiť zelený dres. Uvidíme, čo mi šťastena prinesie.

O profiloch etáp Tour de France 2016:

Neštudujem etapy Tour de France dopredu. Môže sa stať všeličo – že prvý deň pôjdem a druhý už nie… Treba sa na Tour de France sústrediť deň po dni. Na každú etapu.

O generálke na Tour – pretekoch Okolo Švajčiarska:

V Švajčiarsku sa mi podarilo vyhrať dve etapy. Každý deň tam pršalo, išli sme cez vysoké priesmyky vysoké 2400 metrov, v daždi, v teplote nula-dva stupne, v poslednej etape dokonca snežilo… Necítim sa v tejto chvíli nejako úplne super. Teraz som prišiel na Slovensko, kde je naopak veľký hic. Uvidíme, ako sa to všetko na mne prejaví.

O najväčšom favoritovi Tour de France:

Neviem, kto je momentálne v najlepšej forme. Ale určite sa pokúsim urobiť všetko pre to, aby vyhral náš Alberto Contador.

O slovenských fanúšikoch na Tour de France:

Som veľmi rád, že v cyklistike vidím veľa fanúšikov zo Slovenska. Prídu ma povzbudiť aj kamaráti zo Žiliny, ktorí chodia na Tour každý rok. Je super vidieť Slovákov popri trati.

O zvýšených bezpečnostných opatreniach vo Francúzsku:

Takéto opatrenia boli už aj v Belgicku, počas jarných klasík. Človek nikdy nevie. Každý máme nejaký svoj osud.

 

Comments are closed.