Prekvapenia Tour de France 2016: Yates, Pantano, Meintjes, Dumoulin, Van Avermaet

Nikto to od nich nečakal, o to viac ich výkony prekvapili. Priblížili sa k najväčším hviezdam tohtoročnej Tour de France. Jedni napriek nízkemu veku miešali karty v TOP 10, ďalší šokovali topfavoritov pri etapových triumfoch. LETOUR.SK hodnotí Tour de France 2016. Dnes si predstavíme príjemné prekvapenia 103. ročníka „Starej dámy“.

Adam Yates, 4. muž celkového poradia TdF 2016 a držiteľ bieleho dresu. Zdroj: © Team Orica BikeExchange, www.greenedgecycling.com

Adam Yates, 4. muž celkového poradia TdF 2016 a držiteľ bieleho dresu. Zdroj: © Team Orica BikeExchange, www.greenedgecycling.com

 

Adam YATES – Jeden z najväčších talentov súčasnej cyklistiky upozornil na seba už vlani, keď ako 22-ročný vyhral WorldTour klasiku San Sebastian. Tento rok dozrel aj na veľký výsledok na TdF – na svojej druhej Tour (vlani celkovo 50.) získal biely dres pre najlepšieho jazdca do 25 rokov a celkovo skončil na vynikajúcom 4. mieste, iba 21 sekúnd od pódia! Hoci mladý Brit z tímu Orica v žiadnej z etáp vyslovene nezažiaril, bol vždy tam, kde bolo treba a pozorne si strážil čas. Veľký prísľub do budúcna!

 

 

Jarlinson PANTANO – Jeden z najväčších objavov TdF 2016. Jednu etapu vyhral, dvakrát bol druhý. Celkové 19. miesto. Výborný vrchár aj zjazdár. Keďže jeho tím IAM tento rok končí, bude na trhu voľných cyklistov určite mimoriadne žiadaným artiklom. Svojimi výkonmi si vypýtal aj miestenku v národnom tíme Kolumbie na OH v Riu, kde nahradí Naira Quintanu.

 

 

Loius MEINTJES – Ďalšia z veľmi nájdených „mladých pušiek“. Už v 24-rokoch sa mu vo farbách stajne Lampre-Merida podarilo hneď pri svojom druhom štarte na Tour preraziť do TOP 10, obsadil celkové 8. miesto, pričom so siedmym „Puritom“ Rodríguezom mal navlas rovnaký čas. Meintjes, ktorý je vlaňajším majstrom Afriky, zvládol záver Tour de France nad očakávanie, udržal sa medzi skúsenými hracovníkmi a ukázal obrovský potenciál.

 

 

Tom DUMOULIN – O mladom 25-ročnom Holanďanovi (Giant-Alpecin) sa vie, že je skvelý časovkár a že v ňom drieme aj potenciál jazdca na celkové poradie, z veľkolepého predstavenia, ktoré stihol až do svojho pádu (zlomené zápästie) a odstúpenia predviesť na Starej dáme tento rok, však musela mnohým „padnúť sánka“. Ovládol prvú časovku, keď druhému Froomovi nadelil viac ako minútu, vyhral z úniku ťažkú horskú etapu s cieľom na Andorre Arcalis a v druhej horskej časovke skončil druhý, keď o triumf prišiel až po zdrvujúcej koncovke Chrisa Frooma. Tom nastavil latku riadne vysoko, budeme od neho čakať veľké veci!

 

 

Greg VAN AVERMAET – Skúsený Belgičan z BMC bol v protipelotóne považovaný ešte donedávna za jedného z najväčších smoliarov. Veľké výsledky sa mu napriek nespornej kvalite vyhýbali, všetko sa zlomilo vlani, keď vyhral svoju prvú etapu na TdF. Prišlo však nešťastné zranenie na monumente Okolo Flámska, ktoré ho zastavilo. Pred TdF sa stihol vrátiť, či však aj vo forme, bolo otázne. Greg však nečakane udrel v ťažkej kopcovitej 5. etape, do cieľa prišiel s veľkým náskokom a prekvapujúco získal žltý dres (v ktorom vydržal ďalšie tri etapy). Aktívne jazdil aj v ďalších etapách.

 

Comments are closed.