Túžime po monumentoch, so Saganom budeme mať šancu, hovorí pre letour.sk manažér tímu Bora Ralph Denk

Ralph Denk, manažér tímu Bora. Zdroj: Bora Argon 18

Ralph Denk, manažér tímu Bora.  Zdroj: Bora Argon 18

Cyklistický svet nedávno obletela pre mnohých šokujúca správa. Majster sveta Peter Sagan po odchode z Tinkoffu neposilní v sezóne 2017 žiadny zo špičkových tímov súčasného profipelotónu, ale nováčika v elitnej spoločnosti WorldTour – nemeckú stajňu Bora-Hansgrohe.

Ambiciózny tím s veľkými cieľmi a jednotka svetovej cyklistiky. Spojenie, ktoré je prísľubom pokračovania Saganovej skvelej jazdy. Čím ho Nemci presvedčili ? Čo nový zamestnávateľ očakáva od svetového šampióna? Kto mu bude pomáhať pri ceste za ďalšími veľkými triumfami? Aj na to sme sa pýtali manažéra tímu Bora Ralpha DENKA, ktorý poskytol nášmu portálu LETOUR.SK rozhovor.

 

Bolo ťažké podpísať Petra Sagana pre tím Bora?

Myslím, že keď sme mu predstavili naše ciele pre budúcu sezónu a našich nemeckých sponzorov Bora a Hansgrohe, Peter pochopil, že sme vysoko profesionálny tím s jasným plánom. To, že podpísal s nami dlhodobú zmluvu, je dôkaz dôvery v nás. Sme na to veľmi hrdí.

Čo bolo kľúčovým faktorom, ktorý presvedčil Petra Sagana, aby podpísal zmluvu s tímom Bora-Hansgrohe? 

Ako som už spomenul: profesionálna štruktúra, dlhodobý plán a sponzorské zmluvy.

Budete mať v tíme jedného z najlepších cyklistov sveta. Aké výsledky od neho očakávate?

Nikdy sa nemôžete spoľahnúť na to, že zvíťazíte. Cyklistika je príliš zložitá a úroveň jazdcov príliš vysoká. Ale určite chceme niečo ukázať niečo v jarných klasikách a potom sa zamerať na Tour de France.

Fanúšikovia aj niektorí odborníci viackrát v minulosti kritizovali, že Peter Sagan nedostával od svojich tímov (Liquigas, Cannondale, Tinkoff) dostatočnú podporu a výpomoc domestikov. Dostane ju v Bore?

Snažíme sa okolo neho vybudovať solídny tím pre klasiky. S novými jazdcami ako je Marcus Burghardt (víťaz klasiky Gent-Wevelgem 2007 a etapy Tour de France 2008, do Bory prestúpil z BMC) a Petrov bývalý kolega Maciej Bodnar (výborný časovkár a tempár, do Bory prestupuje tiež z Tinkoffu) som si istý, že budeme mať silný tím.

Aké budú hlavné ciele tímu Bora-Hansgrohe v profipelotóne v sezóne 2017?

Určite jarné klasiky a Tour de France.

Veľa sa bude od vášho tímu čakať už na jar. Snívate o triumfe na Milan-San Remo, Tour de Flandres, či Paris-Roubaix?

Každý chce vyhrať tieto preteky. S Petrom tam budeme mať šancu, ale všetko musí zafungovať perfektne, aby sme mohli vyhrať niektoré z týchto pretekov. Ale ako som už povedal – klasiky budú našim cieľom budúcej sezóny.

Aké budú ambície tímu Bora-Hansgrohe na Tour de France 2017? Budete sa pokúšať preraziť aj v celkovej klasifikácii?

Našim hlavným cieľom na Tour de France bude vyhrať historicky prvú etapu pre náš tím. Chceme však tiež zohrať úlohu aj v celkovej klasifikácii. Preto ešte chceme náš tím posilniť o  nejakých nových jazdcov.

V súvislosti s posilami pre váš tím sa hovorí o dvojnásobnom víťazovi vrchárskej súťaže na Tour de France a bronzovom olympijskom medailistovi Rafalovi Majkovi, či siedmom mužovi celkového poradia Tour de France 2014 Leopoldovi Königovi. Budú súčasťou tímu?

Nechceme v tejto chvíli komentovať žiadne nepotvrdené správy.

 

Do Bory aj Juraj Sagan, Erik Baška a Michael Kolář

Spolu s Petrom Saganom prichádza do tímu Bora-Hansgrohe aj zvyšok slovenskej zostavy končiaceho tímu Tinkoff – brat Juraj, Erik Baška a Michael Kolář, pridať sa má realizačný tím, na ktorý je Peter zvyknutý. „Viacero mojich verných priateľov a spolupracovníkov z tímu Tinkoff sa ku mne pripojí aj v Bora-Hansgrohe, čo pomôže zabezpečiť, že naďalej bude okolo mňa postavený silný tím,“ vyhlásil prostredníctvom svojho Facebooku začiatkom augusta.

„Verím, že Bora-Hansgrohe je pre mňa ten pravý tím, aby som nadviazal na moje úspechy v tíme Tinkoff z uplynulých dvoch rokov,“ dodal Peter. Tím Bora doteraz pôsobil na prokontinentálnej úrovni, od novej sezóny mieri medzi elitu WorldTour (definitíva zo strany Medzinárodnej cyklistickej únie má padnúť koncom roka). „Prechod k najvyššej kategórii WorldTour a stanovenie ambicióznych cieľov je pre nás prioritou,“ zdôraznil svetový šampión a päťnásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France.

Comments are closed.